Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Меню сайту

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Зарубіжна література » Гомер

Ахілл і Одіссей як уособлення мужності й відваги людського розуму

Ахілл і Одіссей як уособлення мужності й відваги людського розуму

(за "Іліадою” та "Одіссеєю” Гомера)

          Поеми "Іліада” і "Одіссея” були створені у VІІІ – на початку VІІ ст. до н.е. і відбивають світогляд, ідеал поведінки людини, її місце в природі і суспільстві.

         Головні герої поем – вожді, що виділяються  своєю хоробрістю та силою. Гомер віддає їм шану саме тому, що вони спроможні відстояти інтереси свого народу, прийняти на себе найсильніші удари супротивника.

         У поемі "Іліада” зображено чимало видатних воїнів: Діомед, Аякс, Патрокл, але головну роль автор поеми відводить Ахіллу. Він – наймолодший герой поеми "Іліада”, але найсильніший воїн греків. Йому притаманні такі риси: почуття обов¢язку, хоробрість, відвага. Ці риси відзначають і інших героїв поеми, але тільки Ахілл має такий бурхливий темперамент, який доповнюється бажанням відстоювати справедливість. Він справжній герой, який понад усе цінує честь. Як попрання своєї честі Ахілл сприймає те, що Агамемнон забирає його полонянку. Тому ні автор поеми, ні греки не звинувачують його у зраді; самоусунення Ахілла сприймається як захист честі. Ахіллу властиве почуття вірності своїм друзям: смерть Патрокла змусила його повернутися у військо. У нових латах, що скував Гермес, Ахілл непереможний.

         Троянська війна скінчилась, і її герої повертаються додому, та воля богів була в тому, щоб лише деякі з них щасливо закінчили цей похід. Найдовший шлях чекав хитромудрого Одіссея, який десять років після закінчення війни не міг повернутися на батьківщину.

         У Троянській війні Одіссей зробив чимало для греків, особливо там, де потрібна була не сила, а розум. Це Одіссей зміг привести у військо юного Ахілла, без якого перемога була б неможлива. Це Одіссей утримував військо біля стін Трої, коли розпочалася тяжка хвороба, він вмовляв Ахілла повернутися на поле бою, коли той посварився з Агамемноном. Саме Одіссей одержав від греків Ахіллові лати після його загибелі. Коли греки не могли взяти Трою силою, Одіссей вигадав Троянського коня.

         У поемі "Іліада” та "Одіссея” є провідні образи: у першій – спис, у другій – весло. Ахіллес – уособлення мужності і відваги. Саме таким повинен бути герой поеми, що розповідає про війну. Але в мирний час цих рис замало.

         У поемах Гомера – одвічна мудрість народу, яка викладена мовою, зрозумілою всім людям усіх часів, - мовою казки. Тому всі, хто знайомиться з героями Гомера, запам¢ятовують назавжди ці яскраві образи мужності, відваги і людського розуму.

 

 

Шибарова Марина,

9-Б клас

Категорія: Гомер | Додав: efremova-marina (21.10.2011)
Переглядів: 1403 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz