Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Українське народознавство » Вірування українців

Вогонь од людей старший

Вогонь - грізна природна стихія, а в приборканому стані - надійний друг і помічник людини, - здавна шанувався нашими предками. В Україні було поширене повір’я, що у багатті живе вогняний ангел, через те заборонялося сипати у вогонь сміття, сіль ("це так, ніби чоловікові в очі її сипнеш"), плювати. Господинь застерігали, щоб поралися біля печі тільки з чистим віником і завжди лишали вогню їсти-пити: хоч пару полін у порожній печі і трохи води на припічку, щоб не образився і не пішов гуляти пожежею.

Здавна відома нашим предкам очисна сила вогню, саме тому ритуальне очищення вогнем зустрічається майже в кожному українському обряді: багаття із соломи кладуть на воротях на весіллі й на Юрія, уперше вигонячи худобу; для здоров’я перестрибують через огнище на Івана Купала; спалюють у саду сміття перед Новим роком.

Але є за повір’ями і нечисті вогні. Вогняним стовпом влітають у димар хати змія чи перелесник, і вивести їх можна тільки свяченою водою, маком і молитвою. Синіми вогнями горять заховані в землі закляті скарби. Як здогадається хто і вдарить по такому вогню зліва направо, розсиплеться він грошима. Правда, гроші ті ще нікому не приносили щастя. 

Категорія: Вірування українців | Додав: efremova-marina (04.10.2015)
Переглядів: 411 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz