Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Методичне об'єднання » Статті

Організація роботи з молодими вчителями

Організація роботи з молодими вчителями

       Важливою часткою системи навчально-методичної роботи школи є робота з молодими та малодосвідченими вчителями, яка має носити творчий конструктивний характер. Ще В.Сухомлинський казав, що «Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, завдяки обстановці творчої праці педагогічного й учнівського колективів».

       Зрозуміло, що молоді спеціалісти мають досить неповне уявлення про методику, форми роботи з класом загалом та з кожним учнем окремо, тому що теоретичні знання, які вони отримали в ВНЗ, не підкріплені повною мірою практичними навичками роботи в школі. Тому кропітка систематична робота з ними сприяє становленню фахівців сучасного рівня, які володіють найновішими методиками навчання та виховання.

        Робота з молодими вчителями, які прибувають у школу, починається вже під час першої зустрічі, яка має велике значення. Під час цієї зустрічі педагоги-початківці в бесіді з директором та його заступниками отримують інформацію про школу, традиції колективу, Статут та Правила внутрішнього розпорядку школи. Для початківців у школі слід підготувати папку з набором пам'яток, анкет, рекомендацій щодо складання тематичних, поурочних планів, структури та типології уроків, методичних прийомів і форм роботи вчителя на уроках та в позаурочний час. Таке попереднє знайомство з молодим учителем допомагає йому швидше зорієнтуватися в умовах його педагогічної діяльності й адаптуватися до них.

       Результативною формою роботи є Школа молодого вчителя, мета якої — допомога вчителю в розв'язанні конкретних проблем щодо методики викладання, ознайомлення його з сучасними методиками й технологіями навчання, ППД, особливостями роботи зі шкільною документацією. Вважаючи, що методична тема закладу пов'язана з упровадженням засад громадянської освіти учнів. Молоді вчителі залучені й до складу учасників семінарів з інтерактивних методик.

       Змістовну роботу з молодими вчителями проводять у предметних методичних об'єднаннях, де вони збагачують свої знання з теорії та методики, опановують педагогічну майстерність, завдяки чому можуть забезпечити ефективний процес навчання й виховання школярів. На засіданнях МО обговорюють найбільш цікаві методичні новинки. В їхніх планах на поточний навчальний рік визначено проблеми самоосвіти, над розв'язанням яких працюють молоді вчителі. Звіт щодо роботи над розв'язанням проблеми подають у вигляді інформаційно-методичних карток адміністрації школи та творчих звітів членів МО. В цих картках є інформація про проблему, над якою працює вчитель, про конкретні дії (уроки, позакласні заходи, участь у роботі методичної ради, методичних об'єднань, нарад, оперативок тощо) щодо реалізації цієї проблеми. Накопичення щорічних інформаційно-методичних карток та їх аналіз дозволяє адміністрації школи контролювати й спрямовувати самоосвітню роботу вчителів школи. Вона є елементом удосконалення вчителя, який в її процесі ознайомлюється з останніми розробками вітчизняних та зарубіжних фахівців, необхідною умовою формування творчого, активного вчителя, який працює нестандартно.

       Особливу увагу слід приділити організації стажування вчителів-початківців, яке здійснюється під керівництвом наставників з числа вчителів вищої категорії. Педагогічне наставництво дає змогу управляти становленням молодого педагога, сприяє розвитку його професійних здібностей, набуттю педагогічної майстерності. Наставників молодих учителів призначають наказом по школі, їхню роботу контролює заступник директора з НВР.

  Основні методи роботи наставників:

•  бесіда з молодими вчителями за конкретними розділами педагогіки;

•  обговорення можливості застосування на уроках різноманітних форм та методів, спільне прогнозування уроків з визначенням конкретних методик;

•  взаємовідвідування уроків наставника та молодого вчителя з їх подальшим детальним аналізом;

•  консультування молодого педагога щодо організації навчально-виховного процесу.

       Велику увагу слід надавати у школі поповненню методичної скарбнички та ознайомленню з нею вчителів. Вважаючи, що важливою умовою самоосвітньої роботи є наявність бібліотеки з методичними новинками.

        Працівники бібліотеки повинні складати анотації до наявних матеріалів, вести картотеку цікавих досліджень у методичному кабінеті школи. Постійно проводити тематичні виставки методичних видань у бібліотеці та в методичному кабінеті школи.

              На базі методичного кабінету щомісяця слід проводити методичні оперативки та наради вчителів, повинен працювати  психолого-педагогічний семінар. Крім того, в методичному кабінеті школи зібрано найбільш цікаві розробки, матеріали до атестації вчителів школи, ознайомлюючись із якими, молоді вчителі вивчають педагогічний досвід своїх колег, що, безперечно, спонукає їх до самовдосконалення та творчості. На базі методкабінету періодично організовувати педагогічні виставки, ярмарки ідей учителів школи.

Така система організації роботи з молодими вчителями забезпечує їх послідовне, поступове фахове становлення, полегшує адаптацію до роботи в умовах сучасної школи.

Категорія: Статті | Додав: efremova-marina (14.09.2011)
Переглядів: 6133 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz