Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Меню сайту

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Зарубіжна література » Антична література

Жива античність
Жива античність

         У дописемні часи кожен народ мав своїх співців, які були і творцями, і виконавцями пісень, оповідачами переказів. Під аккомпанемент чотириструнної ліри вони оспівували подвиги уславлених героїв, визначні події свого часу. Імена цих співців забувалися з часом, а от один із них здобув своїми піснями таку славу, що сім міст Греції сперечалися за честь називатися його батьківщиною. Звичайно, мова йде про Гомера – автора епічних поем  "Іліада” та "Одіссея”. Проте античність не залишила нам ніяких вірогідних свідчень про особистість та час життя стародавнього співця. Ім¢я поета також тлумачили по-різному, навіть загально як "сліпець”.

         Співець, мудрий та сліпий, не обтяжений майном і життєвими справами, був під покровительством богів, які, віднявши у нього зір, обдарували його натомість внутрішнім зором, знанням майбутнього. Саме так уявляла Гомера античність. Символом мудрого натхнення залишається він і у наш час.

         У поемах автора відбилось і сучасне йому життя, і розповіді про події війни, що мали місце за 300-400 років до нього. У його творах правда перекликалася з вигадкою, та сам він, безумовно, вірив у міфи і перекази, про які розповідав.

         Поеми Гомера вважалися у давні часи зібранням мудрості. Їх вивчали напам¢ять, переписували, тлумачили і філологи, і філософи. Античні філософи шукали в образах гомерівської творчості символічний зміст, не задовольняючись картинами життя, які в достатку розгорнув перед слухачами стародавній поет. Античність взагалі сприймала Гомера як ідеал і приклад для наслідування.

         Для нас сліпий співець Гомер не тільки далеке минуле, але вічний супутник на складних життєвих шляхах, у стурбованих пошуках юнацтва. Одних він приваблює героїкою та сміливими пошуками таємних чудес, інших – мудрістю досвіду та співчуттям до нелегкої долі людини.

         І коли б ми згадали про античність, то завжди з цим словом пов¢язується ім¢я великого співця. Саме завдяки Гомеру і зараз античність частково живе серед нас. Мені б дуже хотілося, щоб ще багато років люди пам¢ятали велику античну культуру і безсмертного поета, співця і генія того часу – Гомера.

 

 

Успенська Майя,

9-А клас
Категорія: Антична література | Додав: efremova-marina (21.10.2011)
Переглядів: 1445 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz