Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Меню сайту

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Зарубіжна література » Міф і література

Міфи народів світу. Створення світу

Міфи народів світу

      Ще з прадавніх часів наші предки прагнули зрозуміти, як виникли земля, небо, вода, хто створив людей, тварин, рослини. Вони складали розповіді, у яких відображались уявлення про грізний, незрозумілий світ, богів, духів, явища, від яких залежало їхнє життя.
      Минали століття. Ці старовинні розповіді, що передавалися з вуст в уста, почали називати міфами (з грецької — «слово, переказ»). З часом їх записали і зібрали разом як твори усної народної творчості.
      У змісті міфів різних народів є чимало схожого: в них розповідається про богів, духів, створення світу, героїчні Подвиги, про те, як виникали ремесла, міста.
     Стародавній Єгипет — один з найдавніших на Землі осередків культури і науки. Його величні пам’ятку  — піраміди та храми — відомі усьому світові. Уявлення стародавніх єгиптян про створення світу, про їхні діяння, їх міфічні вірування збереглися у текстах, вибитих на стінах гробниць, записаних на сувоях папірусу.

СТВОРЕННЯ СВІТУ

      В єгипетських міфах є кілька здогадок про походження світу. Одна з них така.
      Коли не було ні землі, ні неба, всесвіт нагадував безмежний океан води. Отой водяний хаос мав ім'я Нун. Він був першим прадавнім богом — батьком богів. Якось з глибин Нуна на світ вийшли боги, яким я створити землю, небо, тварин та рослини, м з цих богів було Сонце, яке зігріло холодний по йому життя.
      Інше припущення щодо походження світу дещо відрізняється від попереднього.
      Спочатку серед первісних вод безмежного океану з'явився пагорб. То був єдиний клаптик землі посеред безбережних вод, які невідомо звідки витікали і невідомо куди текли.
      І от якось на цьому пагорбі розкрилася дивовижна квітка лотоса*. Коли вона розтулила свої пелюстки, виявилося, що там було сховане мале дитя, якому судилося стати богом на ім'я Ра. Від дитини й справді йшло таке сліпуче сяйво, що всесвіт, який досі перебував у пітьмі, враз освітився і ожив.

     Є ще один міф, у якому по-іншому розповідається про походження світу. Сонце — початок життя у всесвіті — вийшло з яйця, що його зніс птах «великий Гоготун» на пагорбі, який піднявся з водяного хаосу.
      Зрештою, в усіх випадках творцем світу єгиптяни вважали бога-Сонце.

     *Лотос — водяна трав'яниста рослина, схожа на латаття, має великі, дуже гарні квіти.


      Розкажи,  які здогади про походження світу описано у міфах. Які власні назви є у тексті? Що вони означають?

Категорія: Міф і література | Додав: efremova-marina (24.10.2011)
Переглядів: 12095 | Рейтинг: 4.5/11
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz