Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Меню сайту

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Зарубіжна література » Вільям Шекспір

Ваша відповідь на вічне запитання "Бути чи не бути?"

Ваша відповідь на вічне запитання "Бути чи не бути?”

         "Бути чи не бути?” – це питання, що за всіх часів стояло перед людьми: протистояти злу чи змиритися з ним? Намагатися змінити світ, у якому тріумфує несправедливість, чи спокійно жити в ньому? Але вперше так ясно і виразно воно було поставлено великим Шекспіром у його трагедії "Гамлет”. Вкладено це питання у вуста Гамлета, принца Данського”:

Быть или не быть – таков вопрос;

Что благородней – духом покоряться

Прощам и стрелам яростной судьбы?

Иль, ополчась на море смут, сразить их

Противоборством…

         Перед Гамлетом стоїть важкий вибір, і він робить його, "ополчась на море смут”. На принца звалилося багато горя: помер його батько, а мати, королева Гертруда, вийшла заміж за дядька Гамлета Клавдія.  До Гамлета приходить привид померлого батька і відкриває страшну таємницю: король не помер своєю смертю, а був отруєний Клавдієм, що влив йому у вухо сік блекоти. Гертруда одружилася з убивцею свого чоловіка.

         "Бути чи не бути?” Гамлет приймає рішення помститися за смерть батька, але прагнення віддати убивці належне зливається для нього з обов'язком переробити світ, улаштований так несправедливо. Він розуміє непосильність цього завдання, і цей розлад між мрією і дійсністю мучить його. Гамлет прикидається божевільним. Навколо в королівському замку він бачить людей грубих і самовдоволених, і це приводить його у розпач:

Что значит человек,

Когда его заветные желанья –

Еда и сон? Животное – и все.

         Гамлет запрошує в замок групу мандрівних акторів, що повинні розіграти сцену вбивства короля. На виставі присутні Клавдій і Гертруда. І Клавдій сам викриває себе.

         Гамлет тріумфує – він попав у точку. Тепер він мусить довести свою особисту помсту до кінця. Для нього немає шляхів до примирення. Проблема "бути чи не бути?” остаточно вирішується. "Бути” для Гамлета означає діяти у відповідності зі своїми переконаннями і вірою.

         Упродовж усієї трагедії молодий принц страждає, шукає істину. Йому здається, що всі його зрадили – і мати, і кохана, він підозрює у зрадництві і свого друга. Зло охоплює замок Ельсінор. Гамлет випадково убиває Полонія, прийнявши його за короля Клавдія. Офелія божеволіє і гине. Її брат Лаерт викликає Гамлета на двобій і проколює його отруєною шпагою. Перед смертю Гамлет убиває короля; отруєно королеву. Помста здійснилася. Але повалені обидві сторони. Проте перемога все-таки залишилася за Гамлетом, тому що він викрив зло.

         Сила Гамлета не в тім, що він розв'язав питання "бути чи не бути?”, а в тім, що порушив його. Розкриваючи образи своєї трагедії, Шекспір прагнув показати, насамперед, якими шляхами йдуть вони до здійснення своєї мети. Своїм твором Шекспір формує у читача почуття віри в людину, у її можливості творити добро, протистояти злу.

Категорія: Вільям Шекспір | Додав: efremova-marina (23.10.2011)
Переглядів: 2078 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz