Вхід Головна Мій профіль Вихід

CАЙТ УЧИТЕ
ЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ЛІТЕРАТУРИ та ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ,
заступника директора з НВР
Слов'янської ЗОШ І-ІІІ ст. 15

ЄФРЕМОВОЇ МАРИНИ МИКОЛАЇВНИ

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Меню сайту

На допомогу вчителю

Головна » Статті » Зарубіжна література » Мольєр

Засоби творення смішного в комедії. Виховний потенціал твору

Засоби творення смішного в комедії. Виховний потенціал твору ГОСТРА САТИРА МОЛЬЄРА

     Викривальний пафос комедії. Хоч п'єса «Міщанин-шляхтич» була написана на замовлення короля, щоб висміяти турецьку делегацію, Мольєр надав їй глибшого і серйознішого звучання, ввів до неї надзвичайно актуальну на той час проблематику, що відбила суперечності в стосунках між основними соціальними прошарками тогочасної Франції — дворянами та міщанами, або буржуа (буржуазією, як пізніше їх стануть називати).

     Міщанство (буржуа) як потужна політична та економічна сила формується у Франції вже з початку XVII ст. Дворянство, навпаки, переживає економічний та моральний занепад, І проте продовжує зберігати в суспільстві привілейоване становище. Два вищі суспільні прошарки Франції — дворянство і духовенство — були звільнені від податків і захищені численними королівськими пільгами, а міщани, навіть і дуже багаті, формально, разом із селянами, були віднесені до так званого третього стану, безправного і позбавленого будь-яких привілеїв. Тому не дивно, що в середовищі міщан було немало таких, хто намагався пробитися до дворянського стану. Цьому активно сприяла й офіційна державна політика Франції: у зв'язку з необхідністю поповнювати зубожілу королівську скарбницю, посади, які давали право на дворянське звання, можна було купити за гроші або отримати через шлюб з представниками дворянства. Водночас і самі дворяни часто спекулювали на цій ситуації, прагнучи мати від легковірних і простакуватих міщан фінансовий зиск.

       Мольєр намагається, з одного боку, показати перевагу дворян над буржуа з їх низьким культурним рівнем і, з іншого боку, звільнити свідомість цих останніх від почуття власної меншовартості. Таким чином, викривальний пафос п'єси Мольєра спрямований і проти невігластва міської буржуазії, і проти лицемірної моралі дворянства.
Категорія: Мольєр | Додав: efremova-marina (23.10.2011)
Переглядів: 3731 | Рейтинг: 1.8/4
Всього коментарів: 0
Звіримо час
Думки відомих
Пошук
Корисні посилання
СайтМетодсоветОсвітній порталПереводчик онлайн�������-����
Відеоуроки
Сайт Сайт
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz